Kadra

Jacek zawodowo

Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim – kierunek pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Jestem instruktorem ZHP, przez wiele lat uczestniczyłem w działaniach  Komendy Hufca ZHP w Świdnicy, prowadząc drużynę żeglarską oraz obozy i szkolenia żeglarskie. Pracą wychowawczą i edukacyjną zajmuję się od wielu lat. Realizuję programy edukacyjne wspierające umiejętności uczenia się, budujące poczucie własnej wartości. Przez wiele lat pracowałem jako trener, zdobywając i przekazując doświadczenie, wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, kreatywności. Jako pedagog i wieloletni wychowawca Zakładu Poprawczego w Świdnicy realizowałem programy mające na celu powrót do stabilnego życia młodych ludzi, którzy byli wychowankami Zakładu.

Agata zawodowo

Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Poznaniu – kierunek pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Od początku pracy zawodowej pełnię funkcję pedagoga szkolnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Pracowałam też jako wychowawczyni w przedszkolu. Prowadziłam i prowadzę też szkolenia, warsztaty i wykłady dla dorosłych z obszaru szeroko rozumianej pedagogiki i samorozwoju. Przez cały okres rozwoju zawodowego ukończyłam mnóstwo szkoleń i zdobywałam dodatkowe kwalifikacje. I tak jestem też pedagożką specjalną, tyflopedagożką, terapeutką pedagogiczną, socjoterapeutką, couchem, mediatorem. Ukończyłam Studium psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Wszystkie te umiejętności wykorzystuję do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. I dalej się kształcę…

Agata i Jacek prywatnie

Jesteśmy małżeństwem z wieloletnim stażem. Wychowaliśmy i „wypuściliśmy” w świat troje dzieci. Dzisiaj to samodzielni i odpowiedzialni dorośli ludzie. A my teraz mamy czas na pracę i pasje. Pasje Jacka  to morze i motor. Pasje Agaty to góry i ludzie. Czasem uda nam się spotkać i zrobić coś razem –  pojechać na motorze w góry, albo z fajnymi ludźmi na morze ! Teraz będziemy też razem pracować i tworzyć fajne miejsce w Świdnicy. W „Centrum edukacyjnym 5 10 50” spotkają się nasze wszystkie pasje i doświadczenia!

Kompletujemy zespół!

Poszukujemy do współpracy ludzi z wykształceniem pedagogicznym lub psychologicznym. Mogą to też być osoby w trakcie nauki – studenci. Najważniejsze, żeby lubiły pracę z dziećmi i młodzieżą, a także chciały się rozwijać. Aby zostać trenerem w Akademii trzeba przejść serię szkoleń.